Dominika Barabas

Dominika Barabas - piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów piosenek.

W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy: Cień (2009 Stowarzyszenie Ballada), Zbiór Porannych Bzdur (2013 Universal Music Polska), oraz Rustykalny Cyrk (2016 Polskie Radio). Jej atutem jest charakterystyczny wokal, niezwykle nieszablonowe podejście do produkcji muzycznej i oryginalne, czasami wręcz bajkowo-kosmiczne, teledyski.

Najnowszy album zebrał świetne recenzje od krytyków, dzięki czemu artystka wystąpiła na tak prestiżowych imprezach jak Męskie Granie, Festiwal Piosenki w Opolu (finalistka SuperPremier 2016), Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit Festival, Opole Songwriters Festival, czy Festival TransVocale.

Dominika Barabas 6

Piosenkarka jest laureatką niezliczonej ilości głównych nagród największych festiwali polskiej piosenki, m.in. I miejsce 44 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, I miejsce w XV edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Grand Prix im. Jonasza Kofty 26. Międzynarodowego Festiwalu OPPA, I nagroda Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.

Koncertom Dominiki Barabas towarzyszy perkusja i szeroko pojęta elektronika Mateusza Brzostowskiego, basówka i synthy Michała Francuzika, oraz gitara Piotra Pawlusa. Od razu zwraca uwagę jej charakterystyczny głos (jak piszą fani: "Mogłaby zaśpiewać książkę telefoniczną i byłoby ciekawie."), jedyny w swoim rodzaju styl interpretacji, oraz słowa, które zmuszają do myślenia. W swoich kompozycjach artystka wykorzystuje elementy różnych gatunków i tradycji, idealnie dopasowując je do znaczenia emocjonalnego każdego z utworów, a dźwięki w piosenkach - czasami jednosekundowe szelesty,czy zgrzyty - uzależniają, przywiązują do krzesła i nakazują czekać na kolejne podobne.

>>pobierz w pdf<<

2018 Dominika Barabas © All Rights Reserved